Czy wiesz, że stulejka jest powszechnie występującą dolegliwością układu moczowego i cierpi na nią 15% mężczyzn?

Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące wydłużania wędzidełka we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.

Możesz skontaktować się również pod anonimowym adresem mailowym formen@best-med.pl

NOWOCZESNE LECZENIE STULEJKI

Witaj Drogi Pacjencie,

nie obawiaj się, trafiłeś w dobre ręce.


Stulejka jest zwężeniem napletka
, które uniemożliwia odciąganie go od żołędzi penisa. Towarzyszą jej dolegliwości takie jak: ucisk, ból, dyskomfort, problemy z zachowaniem higieny osobistej a nawet zmniejszenie satysfakcji z życia seksualnego…
Nieleczona stulejka, prowadzi do infekcji intymnych, którymi można zarazić również partnerkę.

Podstawą leczenia stulejki jest dobre rozpoznanie. Objawy takie jak: ból, pieczenie, trudności z oddawaniem moczu, czy silne zaczerwienienie, powinny nas zaalarmować do umówienia wizyty u urologa.

Nieleczona stulejka może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Najgroźniejsze wynikają z zakażeń bakteryjnych rozwijających się pod napletkiem. Warto pamiętać, że gromadzą się pod nim resztki moczu i nasienia oraz złuszczony napletek – jest to więc idealne środowisko do rozwoju bakterii.

Konsekwencją zakażenia bakteryjnego może być zakażenie dróg moczowo-płciowych, a w skrajnych przypadkach nawet zakażenie nerek. Defekt anatomiczny stulejki, może prowadzić do utraty zainteresowania życiem seksualnym.

Nieleczona stulejka może prowadzić do bezpłodności wynikającej z infekcji nasienia i powracających stanów zapalnych. Najpoważniejszym powikłaniem stulejki jest nowotwór penisa.

W Centrum Medycznym BEST-MED, proponujemy dwa rodzaje nowoczesnych zabiegów usuwania stulejki:

Metoda klasyczna – po znieczuleniu miejscowym prącia, zostaje usunięty zwężony napletek, następnie wykonuje się plastykę krótkiego wędzidełka oraz szycie blaszki wewnętrznej i zewnętrznej napletka, przy użyciu pojedynczych rozpuszczalnych szwów.

Zabieg z wykorzystaniem automatycznego staplera – po znieczuleniu miejscowym prącia, przeprowadza się usunięcie zwężonego napletka z wykorzystaniem bardzo precyzyjnego narzędzia chirurgicznego, które wykonuje jednoczesne cięcie i szycie. Precyzja zabiegu z wykorzystaniem automatycznego staplera zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań.

Poza zdecydowaną poprawą samooceny mężczyzn, wykonanie zabiegu niesie wiele zdrowotnych korzyści:

zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia zapalenia prącia,

ograniczenie rozwoju mikroorganizmów,

poprawa jakości nasienia,

redukcja fizycznych ograniczeń,

wydłużenie czasu trwania oraz podniesienie jakości stosunku płciowego,

zmniejszenie ryzyka przeniesienia zakażenia na partnerkę/partnera seksualnego.

W Best-Med dysponujemy eksperckim zespołem medycznym lekarzy urologów, w którego skład wchodzą:

Doktor Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.
Doktor odbył wieloletni staż na stanowisku starszego asystenta naukowego w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie oraz w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej CSK MSWiA w Warszawie. Ordynator Oddziału Zabiegowego W Szpitalu Damiana.
Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Doktor Wiśniewski zajmuje się również: małoinwazyjną plastyką wędzidełka plazmą medyczną, leczeniem stulejki nowoczesną metodą z użyciem anastomatu, usuwaniem grudek perlistych.

Doktor Sylwia Bender jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, uczestniczy w licznych kongresach międzynarodowych i krajowych z zakresu urologii.

Na co dzień, pracuje w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej w Warszawie, gdzie konsultuje, operuje i prowadzi zajęcia ze studentami.

Specjalizuje się w operacjach endoskopowych i laparoskopowych likwidujących m.in. kamicę układu moczowego, rozrost gruczołu krokowego, żylaki powrózka nasiennego oraz wykonuje nowoczesne zabiegi leczenia stulejki.

W Centrum Medycznym Best-Med, zdajemy sobie sprawę, jak skrępowany może być mężczyzna w trakcie wizyty lekarskiej u urologa…

Dlatego krok po kroku, opowiemy Ci, jak będzie przebiegała wizyta:

 • Dzwonisz na rejestrację lub umawiasz wizytę przez specjalnie dedykowanego maila: formen@best-med.pl
 • Wybierasz telekonsultacje z doktorem lub umawiasz się na konsultacje, w trakcie której uzgadniacie szczegóły zabiegu,
 • Dokonujesz płatności przelewem na numer konta wysłany mailem. Możesz również dokonać płatności w placówce – opcje przelewu, przygotowaliśmy dla Twojego komfortu,
 • Mailem lub telefonicznie podajemy termin wizyty. Jeżeli wybierasz opcję płatności przelewem, zostaniesz mailowo poinformowany o terminie i godzinie zabiegu. Wystarczy, że przyjdziesz z potwierdzeniem przelewu i usiądziesz o wskazanej godzinie pod gabinetem. Doktor Cię zaprosi na zabieg, a Ty nie będziesz musiał zgłaszać się do rejestracji.
 • Doktor poprosi Cię do gabinetu
 • Zabieg odbywa się bez udziału pielęgniarki
 • Doktor Cię znieczuli i wykona zabieg leczenia stulejki

Nasze dotychczasowe doświadczenie z zabiegów leczenie stulejki:

Zadowoleni pacjenci 100%
Bezpieczeństwo * 98%
Poprawa samooceny 100%

* 2% ryzyko, obejmuje nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich po zabiegu. Stosowanie się do zaleceń lekarskich minimalizuje ryzyko działań niepożądanych.

Cena zabiegu

1 Konsultacja 180 zł
2 Zabieg wykonywany metodą klasyczną 1700 zł
3 Zabieg wykonywany z wykorzystaniem automatycznego staplera 2200 zł

Sprawdź nasze aktualne promocje

Szanowny Pacjencie, za każdą usługę powyżej 100 zł w klinice Best-Med, możesz zapłacić:

– przelewem odroczonym, w ciągu 30 dni od daty wykonania usługi lub

– w korzystnych ratach

Z płatności odroczonej oraz rat skorzystać mogą osoby po 25 roku życia, które są obywatelami Polski. Przy płatnościach do 5 000 zł, nie wymagamy żadnych zaświadczeń, ani dokumentów.

Procedura tego typu płatności jest bardzo prosta i trwa kilka minut.

Jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 609 505 600 lub poprzez formularz.

Poniżej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania:

Co to jest stulejka?

Stulejka jest zwężeniem napletka, które uniemożliwia odciąganie go od żołędzi penisa. Powoduje to ból, dyskomfort, uniemożliwia higienę osobistą oraz prowadzi do tego, że życie seksualne jest mało satysfakcjonujące. W wielu przypadkach nieleczona stulejka prowadzi do infekcji intymnych, które mogą dotknąć nawet partnerkę. Podstawą leczenia stulejki jest dobre rozpoznanie – pierwszymi sygnałami są ból, pieczenie, trudności w oddawaniu moczu oraz silne zaczerwienienie prącia. Jeśli zaobserwowałeś u siebie którykolwiek z tych objawów, nie czekaj tylko czym prędzej zgłoś się do lekarza.

Stulejka - przyczyny

Stulejka może wystąpić w każdym momencie życia mężczyzny. Wyróżnić można stulejkę wrodzoną oraz stulejkę nabytą. Stulejka wrodzona nazywana jest inaczej stulejką fizjologiczną. Na jej powstanie mają wpływ geny, a raczej drugorzędne mutacje genowe. Jak wygląda stulejka? U noworodków i chłopców do 3 roku życia stulejka jest zjawiskiem normalnym. Napletek przyklejony jest do żołędzi za pomocą mastki czyli wydzieliny tłuszczowej. W miarę upływu czasu ulega ona wypłukiwaniu się, a do 3 roku życia powinna całkowicie zniknąć. Co za tym idzie – napletek musi samoistnie zsunąć się z żołędzi. Jeśli tak się nie dzieje, absolutnie nie powinno się samemu zsuwać napletka, gdyż spowoduje to ból, a w skrajnych przypadkach może dojść do uwięźnięcia napletka w rowku zażołędziowym. A to w konsekwencji może doprowadzić do martwicy członka. Stulejka u dziecka nie jest jednak niczym groźnym.

Stulejka nabyta czyli patologiczna występuje z następujących powodów:

 • nieodpowiedniej higieny,
 • stanów zapalnych napletka,
 • nieuregulowanej cukrzycy,
 • urazów prącia,
 • niektórych chorób dermatologicznych,
 • przewlekłego cewnikowania prącia.

już od małego należy uczyć chłopców odpowiedniej pielęgnacji penisa – mycia napletka oraz odsuwania go podczas oddawania moczu.

Jak rozpoznać stulejkę?

Jednym z głównych objawów stulejki jest niemożność odsunięcia napletka od żołędzi penisa. Mówi się wtedy o stulejce całkowitej. Stulejka częściowa ma miejsce wtedy, kiedy napletek można zsunąć do rowka zażołędziowego.

Stulejka ma wiele niemiłych objawów. Zalicza się do nich bolesne odsuwanie napletka, ból oraz nieprzyjemne doznania podczas współżycia seksualnego. Spora liczba mężczyzn dotkniętych stulejką unika higieny miejsc intymnych w obawie przed bólem. Niestety prowadzi to do pogłębiania się problemu – powstania infekcji bakteryjnych podczas których wydziela się ropa. W takich wypadkach stulejce towarzyszy nieprzyjemny zapach.

Konsekwencje nieleczonej stulejki

Nieleczona stulejka może mieć wiele niebezpiecznych konsekwencji. Najgroźniejsze wynikają z zakażeń bakteryjnych rozwijających się pod napletkiem. Warto pamiętać, że gromadzą się pod nim resztki moczu i nasienia oraz złuszczony napletek. Jest to więc idealne środowisko do rozwoju bakterii, a co za tym idzie łatwo może powstać zakażenie bakteryjne. Jego konsekwencją może być natomiast zakażenie dróg moczowych, a w skrajnych przypadkach nawet zakażenie nerek. Nieleczona stulejka może prowadzić do bezpłodności wynikającej z infekcji nasienia i powracających stanów zapalnych. Najpoważniejszym powikłaniem stulejki jest także nowotwór penisa.

Mniej niebezpieczną, ale bardzo nieprzyjemna konsekwencją stulejki może być powstanie załupka czyli stanu, w którym po odprowadzeniu napletka z żołędzi nie można go ponownie na nią nasunąć. Powoduje to ból, obrzęk oraz niedokrwienie żołędzi.

Nie tylko mężczyźni mogą mieć powikłania związane z nieleczoną stulejką. Ich partnerki seksualne często cierpią na zakażenia dróg moczowych oraz stany zapalne szyjki macicy.

Jak wyleczyć stulejkę?

Zabieg leczenia stulejki jest uzależniony od jej stadium. Przy niewielkich zwężeniach napletka (małej lub średniej stulejce) przeprowadza się zabieg polegający na poszerzeniu ujścia napletka. Jeśli stulejka stanowi poważny problem należy wykonać zabieg całkowitego usunięcia napletka (w wielu kulturach jest on nazywany obrzezaniem). Warto wiedzieć, że zanim dojdzie do operacji, należy wyleczyć wszelkie stany zapalne prącia. Mogą one wpłynąć na przebieg zabiegu oraz na późniejsze tempo gojenia się ran.

Stulejka - zabieg

W naszej klinice zabieg leczenia stulejki wykonuje doświadczony lekarz urolog. Używamy jednorazowych anastomatów przy znieczuleniu miejscowym. Po interwencji chirurgicznej, pacjent może wrócić do domu. Proponujemy dwa rodzaje zabiegów usuwania stulejki. Pierwszy to metoda klasyczna, natomiast drugi polega na wykorzystaniu automatycznych staplerów, co umożliwia jednoczesne cięcie i szycie. Oczywiście przy tego rodzaju narzędziach, zabieg można wykonać bardzo precyzyjnie i zmniejszyć ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań. Penis po takiej interwencji chirurgicznej wygląda tak samo dobrze jak przed zabiegiem.

Korzyści leczenia stulejki

Lecząc chirurgicznie stulejkę można odnieść wiele korzyści. Należą do nich:

 • lepsza jakość współżycia,
 • brak występowania stanów zapalnych prącia,
 • ograniczenie rozwoju bakterii występujących pod napletkiem,
 • poprawa jakości nasienia,
 • zniesienie fizycznych ograniczeń,
 • zmniejszenie ryzyka przeniesienia infekcji bakteryjnej na partnerkę,
 • komfort codziennego życia bez dolegliwości bólowych

Zabieg usunięcia stulejki - przeciwwskazania

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania chirurgicznego zabiegu leczenia lekkiej i średniej stulejki. Należy jedynie pamiętać, by przed przystąpieniem do operacji wyleczyć występujące stany zapalne prącia. Z kolei jeśli chodzi o całkowite usunięcie napletka, zabiegowi nie powinni poddawać się mężczyźni, których penis chowa się w głąb ciała w stanie spoczynku, występuje u nich spodziectwo lub amoniakalne zapalenie skóry.

Rekonwalescencja po zabiegu usunięcia stulejki

Po zabiegu operacyjnego usunięcia stulejki, pacjenci muszą przejść rekonwalescencję. Bardzo ważne jest tu ułożenie penisa po nałożeniu opatrunku. Przez pierwszy miesiąc powinien on być uniesiony do góry. W tym celu można wspomóc się specjalnym plastrem, który będzie podtrzymywał opatrunek. Drugi sposób to noszenie obcisłych slipów. W pierwszym miesiącu po zabiegu należy wstrzymać się z aktywnością seksualną. Blizny mogą się całkowicie zagoić dopiero po około roku od wykonania zabiegu.

Dowiedz się więcej na temat nowoczesnych metod leczenia stulejki

Jak Widzisz Drogi Pacjencie, nie ma się czego obawiać,

zabieg jest skuteczny, bezpieczny i dyskretny.

wizytę możesz umówić pod numerem telefonu 22 628 62 81 lub 609 505 600,
lub anonimowym adresem mailowym formen@best-med.pl

Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu 726999960,
Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące leczenia stulejki
we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.

Umów wizytę