Jak rozprawić się z kurzymi łapkami? Sprawdź sposoby na odmłodzenie okolicy oczu

Okolica oczu jest szczególnie narażona na powstawanie zmarszczek. Skóra w tym miejscu jest cienka i delikatna, a dodatkowo podatna na mimikę twarzy. Redukcja kurzych łapek wymaga odpowiedniego podejścia. Sprawdź, jakie zabiegi medycyny estetycznej są polecane przez ekspertów do odmładzania okolic oczu.

Jak powstają kurze łapki?

Kurze łapki to charakterystyczne zmarszczki w kącikach oczu. Początkowo są to tylko zmarszczki mimiczne, które pojawiają się podczas śmiechu. Z czasem jednak mogą się utrwalić i pogłębić. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i cienka, dlatego może starzeć się szybciej niż inne obszary twarzy. Aby spowolnić ten proces, należy dbać o to, aby była dobrze nawilżona. Krem powinien być aplikowany kolistymi ruchami, aby dodatkowo ujędrnić skórę wokół oczu. Z czasem jednak już sama pielęgnacja nie wystarcza i kurze łapki stają się coraz bardziej widoczne. Warto wtedy skorzystać z profesjonalnych zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

Zabiegi odmładzające na okolice oczu

Jeśli chcesz widocznie odmłodzić okolice oczu, rozważ skorzystanie z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Profesjonalnie przeprowadzona terapia daje poczucie bezpieczeństwa i może przynieść długotrwałe efekty. Specjaliści z Kliniki La Perla SPA w Hotelu Żubrówka w Białowieży proponują następujące zabiegi.

Liftingujący masaż twarzy

Jest to zdecydowanie najmniej inwazyjny sposób na odmłodzenie skóry. Masaż liftingujący wykonywany jest po nałożeniu na twarz preparatów, które zawierają substancje aktywne. Zabieg, którego celem jest redukcja kurzych łapek, skupia się przede wszystkim na okolicach oczu. Masażysta masuje jednak również pozostałe obszary twarzy, aby je wzmocnić i zapobiec ponownemu marszczeniu się skóry. Na zakończenie zabiegu na delikatną okolicę oka nakładany jest krem redukujący zmarszczki i cienie pod oczami. Regularne wykonywanie masażu twarzy naturalnie ją odmładza i zapewnia doskonałą kondycję na długo.

Mikronakłuwanie

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wzmocnienie i zagęszczenie skóry jest mikronakłuwanie. Jest to zabieg iniekcyjny, ale użyte w urządzeniu igły są bardzo cienkie i krótkie, dzięki czemu procedura jest mało inwazyjna. Mikronakłuwanie stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu oraz wspomaga przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Dzięki iniekcji kwasu hialuronowego można uzyskać efekt odmłodzenia okolicy oczu oraz redukcję kurzych łapek i cieni pod oczami. Poprawa wyglądu skóry widoczna jest już po tygodniu od wykonania skóry. Dla uzyskania długotrwałych efektów wskazane jest regularne powtarzanie mikronakłuwania.

Wampirzy lifting

Pod tą nazwą kryje się zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Jest to zabieg iniekcyjny, w którym wykorzystuje się substancję pozyskaną z własnej krwi Pacjenta. Osocze bogatopłytkowe ma lecznicze i regeneracyjne właściwości. Ma ono zdolność do stymulowania komórek skóry. Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego na okolice oczu dochodzi do natychmiastowej odbudowy kolagenu i naturalnego wypełnienia kurzych łapek. Efekty pojawiają się jednak stopniowo w ciągu kilku tygodni.Szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej? Odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

Artykuł promocyjnyZobacz także:
Photo of author

Eryk

Dodaj komentarz