GRUDKI PERLISTE PRĄCIA

Jak dotąd nieznana jest przyczyna powstawania grudek perlistych. Występują one u około 10-20% zdrowych mężczyzn, a zazwyczaj pojawiają się po zakończeniu okresu dojrzewania – pomiędzy 20 a 40 r.ż.

Czym są? To niewielkie, okrągłe bądź wydłużone grudki o białocielistym zabarwieniu, które znajdują się na koronie żołędzi prącia lub w rowku zażołędnym. Mogą występować jako pojedyncze, lub mnogie wykwity tworzące kilkurzędowy wieniec wokół korony żołędzi.

Choć same w sobie nie są niczym niebezpiecznym często stanowią przyczynę zmartwień i dyskomfortu estetycznego u pacjenta.

Zabieg trwa ok 30 minut, i najczęściej nie wymaga ponownego zabiegu.

Przeciwwskazania:
– stany zapalne
– choroba nowotworowa
– zniekształcenia
– stulejka

Zalecenia:
Pacjent po zabiegu, powinien powstrzymać się przed współżyciem ok 2 tygodnie
Wskazana wzmożona higiena osobista

Usuwanie grudek perlistych – jakimi sposobami?

Mimo że grudki perliste nie są zmianami chorobowymi, mogą powodować pewnego rodzaju dyskomfort. Podczas ejakulacji lubią się powiększać. W miejscach, w których występują, może gromadzić się więcej mastki, czyli białej wydzieliny znajdującej się pod napletkiem.

Mężczyźni, którzy zaobserwują u siebie grudki perliste, powinni szczególną uwagę poświęcić higienie okolic intymnych (pozwoli to utrzymać je w czystości i świeżości).

Jak usunąć grudki perliste? Na pewno nie należy ich pocierać i zdrapywać. To nie są zmiany, których można pozbyć się w ten sposób. Nie warto też stosować domowych sposobów i „cudownych” preparatów.

Sposób usuwania grudek perlistych dobiera lekarz. Najbardziej popularną metodą jest zastosowanie plazmy lub lasera CO2.

W Centrum Medycznym BEST-MED, lekarz urolog, nakłada na zmienione miejsca krem znieczulający i za pomocą cienkiej wiązki plazmy medycznej „wypala” grudki.

Zabieg jest bezbolesny, pozostaje po nim tylko lekki obrzęk i drobne „strupki”. Jest to prosty, szybki i skuteczny sposób, dzięki któremu nie pozostaną blizny. Ta metoda usuwania grudek perlistych jest także całkowicie bezpieczna, ponieważ nie narusza okolicznych tkanek.

Za przebieg zabiegu odpowiada uznany urolog z wieloletnim doświadczeniem dr Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.
Doktor odbył, wieloletni staż na stanowisku starszego asystenta naukowego w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie oraz w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej CSK MSWiA w Warszawie. Ordynator Oddziału Zabiegowego W Szpitalu Damiana.
Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Doktor Wiśniewski zajmuje się również: małoinwazyjną plastyką wędzidełka plazmą medyczną, leczeniem stulejki nowoczesną metodą z użyciem anastomatu, powiększaniem penisów kwasem hialuronowym.

Cena zabiegu

Lp Badanie Cena
1 Konsultaacja przed zabiegiem 180 zł
2 Zabieg usunięcie grudek perlistych 350 zł

Szanowny Pacjencie, za każdą usługę powyżej 100 zł w klinice Best-Med, możesz zapłacić:

– przelewem odroczonym, w ciągu 30 dni od daty wykonania usługi lub

– w korzystnych ratach

Z płatności odroczonej oraz rat skorzystać mogą osoby po 25 roku życia, które są obywatelami Polski. Przy płatnościach do 5 000 zł, nie wymagamy żadnych zaświadczeń, ani dokumentów.

Procedura tego typu płatności jest bardzo prosta i trwa kilka minut.

Jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 609-505-600 lub poprzez formularz.

Umów wizytę