Masz kłykciny…nie panikuj, umów się na wizytę w Centrum Medycznym Best-Med.

Umów wizytę

KŁYKCINY KOŃCZYSTE

KOSZT ZABIEGU:

od 700 zł
(koszt zależy od stopnia rozległości problemu)

CZAS ZABIEGU:

10-45 minut

ZNIECZULENIE:

maść znieczulająca lub znieczulenie miejscowy

LICZBA ZABIEGÓW W SERII:

1

OBSZAR:

miejsca intymne

PROBLEM:

Kłykciny kończyste

Co to są kłykciny kończyste?

Kłykciny kończyste to jedna z chorób, wywoływana przez brodawczaka ludzkiego (HPV) i jest przenoszona bardzo często drogą płciową. Z tego względu jest to choroba postrzegana przez wielu pacjentów jako wstydliwa. Należy pamiętać, że kłykciny to schorzenie, które wymaga szybkiej interwencji lekarza. Zaniedbanie problemu kłykcin może doprowadzić do poważnych powikłań wymagających długotrwałego, skomplikowanego i często obarczonego powikłaniami leczenia operacyjnego.

Wcześnie zdiagnozowane kłykciny można wyleczyć szybko i skutecznie metodami małoinwazyjnymi (jak plazma medyczna), bez ryzyka poważnych powikłań. Dlatego jeżeli już się Ci się przytrafiło lub podejrzewasz u siebie obecność kłykcin to pamiętaj: nasi lekarze chcą Ci pomóc jak najszybciej uporać się z chorobą. Kłykciny to dosyć często diagnozowana przypadłość i pomimo, że często bagatelizowana lub postrzegana jako krępująca dla pacjenta, to warto szybko podjąć się jej leczenie, gdyż odwlekanie tego w czasie niesie ze sobą przykre komplikacje, a z czasem bardzo poważne konsekwencje z przemianą nowotworową włącznie. Kłykciny predysponują do rozwoju raka kolczystokomórkowego.

Jak się objawiają kłykciny?

Kłykciny wywołuje wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) typu 6 lub 11.
W okolicach dróg rodnych u kobiet, w okolicy odbytu u kobiet jak i mężczyzn pojawiają się drobne grudki lub brodawki, które nie leczone zaczynają się rozrastać i rozsiewać na całą błonę śluzową okolicy którą zajmują. Zaniedbanie i brak leczenia może doprowadzić do rozsiewu choroby i powstania na całej błonie śluzowej kalafiorowatych narośli, których leczenie jest możliwe tylko operacyjnie w warunkach szpitalnych. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka i podjęcie leczenia we wczesnym stadium infekcji.

Kłykciny kończyste u mężczyzn mogą występować na prąciu w okolicach moszny bądź odbytu.
Nieleczone kłykciny w okolicy prącia mogą doprowadzić do stulejki lub załupka. Natomiast kłykciny kończyste u kobiet najczęściej pojawiają się w pochwie (jej zewnętrznej części), wargach sromowych lub (tak jak u mężczyzn) w okolicach odbytu. Warto wiedzieć, że zakażenie kłykcinami kończystymi może przebiegać trojako:
1. Pełnoobjawowo – z brodawkami występującymi w miejscach intymnych lub w jamie ustnej;
2. Subklinicznie – chorobę diagnozuje się wykonując badania – cytologię lub kolonoskopię;
3. Bezobjawowo – pacjent nie jest świadomy zakażenia.

W początkowej fazie zakażenia choroba może nie dawać widocznych objawów, brodawki pojawiają się dopiero po kilku tygodniach od zakażenia.
U części pacjentów mogą się one nigdy nie pojawić, gdyż organizm poradzi sobie z zakażeniem wirusami z grupy HPV naturalną reakcją odpornościową. Leczenie kłykcin kończystych powinno przebiegać pod kontrolą lekarza specjalisty.

Jak wygląda leczenie kłykcin kończystych w Centrum Medycznym Best-Med?

W Centrum Medycznym Best-Med posiadamy zespół lekarzy specjalistów: urologów i proktologów, którzy zajmują się leczeniem kłykcin kończystych. Naszym pacjentom zapewniamy kompleksową diagnostykę, leczenie farmakologiczne, również leczenie zabiegowe – usuwania kłykcin kończystych za pomocą innowacyjnego urządzenia Plasmage.

Co jak zauważysz u siebie objawy kłykcin kończystych?

Nie panikuj, nie próbuj metod domowych – nie są skutecznie i tylko oddalą Cię od skutecznej terapii.
Umów się na wizytę do Centrum Medycznego Best-Med.

Umów wizytę

W Best-Med dysponujemy eksperckim zespołem medycznym lekarzy, którzy zajmują się leczeniem tej choroby:

Doktor Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002. Doktor odbył wieloletni staż na stanowisku starszego asystenta naukowego w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie oraz w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej CSK MSWiA w Warszawie. Ordynator Oddziału Zabiegowego w Szpitalu Damiana.

Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Doktor Wiśniewski zajmuje się również: małoinwazyjną plastyką wędzidełka plazmą medyczną, leczeniem stulejki nowoczesną metodą z użyciem anastomatu, usuwaniem grudek perlistych.

Doktor Sylwia Bender jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, uczestniczy w licznych kongresach międzynarodowych i krajowych z zakresu urologii. Na co dzień pracuje w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej w Warszawie, gdzie konsultuje, operuje i prowadzi zajęcia ze studentami.

Specjalizuje się w operacjach endoskopowych i laparoskopowych likwidujących m.in. kamicę układu moczowego, rozrost gruczołu krokowego, żylaki powrózka nasiennego oraz wykonuje nowoczesne zabiegi leczenia stulejki.

Doktor Magdalena Kwapisz – absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Studium Doktoranckiego I Wydziału Lekarskiego. Słuchacz studiów podyplomowych CMKP Uniwersytetu Jagiellońskiego „Koloproktologia praktyczna”. Od 2013 roku związana z Katedrą i Kliniką Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie, gdzie realizuje szkolenie specjalizacyjne z chirurgii ogólnej i prowadzi działalność naukową.

Autorka i współautorka publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz doniesień zjazdowych z zakresu chirurgii ogólnej i transplantologii.

Nasze dotychczasowe doświadczenie z zabiegów usuwania kłykcin

Zadowoleni pacjenci 100%
Bezpieczeństwo * 99%
Poprawa samooceny 100%

* 1% ryzyko, obejmuje nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich po zabiegu. Stosowanie się do zaleceń lekarskich minimalizuje ryzyko działań niepożądanych.

Cena zabiegu

Lp Nazwa zabiegu Cena
1 KONSULTACJA PRZED ZABIEGIEM 180zł
2 ZABIEG USUNIECIE KŁYKCIN KOŃCZYSTYCH ZA OBSZAR od 700 zł

Szanowny Pacjencie, za każdą usługę powyżej 100 zł w klinice Best-Med, możesz zapłacić:

– przelewem odroczonym, w ciągu 30 dni od daty wykonania usługi lub

– w korzystnych ratach

Z płatności odroczonej oraz rat skorzystać mogą osoby po 25 roku życia, które są obywatelami Polski. Przy płatnościach do 5 000 zł, nie wymagamy żadnych zaświadczeń, ani dokumentów.

Procedura tego typu płatności jest bardzo prosta i trwa kilka minut.

Jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 609 505 600 lub poprzez formularz.

Drogi Pacjencie,
wizytę możesz umówić
pod numerem telefonu
22 628 62 81 lub 609 505 600.