Podologia to stosunkowo młoda dziedzina nauki. Podolog to specjalista, który pomaga zadbać o zdrowie stóp poprzez ich odpowiednią pielęgnację. Zajmuje się również diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp.

Specjalista podolog zajmuje się leczeniem i pielęgnacją licznych uszkodzeń skóry (odciski, modzele, brodawki owrzodzenia), grzybicą stóp i paznokci, wrastającymi paznokciami, zrogowaciałym naskórkiem, popękanymi piętami.

Występowanie wrodzonych wad czy zniekształceń stóp (np. haluksy) może być wskazaniem do odwiedzenia gabinetu podologicznego.

Zwykle zabiegi podologiczne zaleca się osobom z ograniczeniami ruchowymi, dla których zadbanie o odpowiednią higienę kończyn dolnych stanowi problem. Wskazaniem do wizyty u podologa jest również reumatoidalne zapalenie stawów, nadpotliwość stóp czy cukrzyca.

Odpowiednia pielęgnacja stopy cukrzycowej jest bardzo ważna. Zespół stopy cukrzycowej charakteryzuje się niedostatecznym ukrwieniem stóp, czego efektem jest mniejsza wrażliwość na ból, utrudnione gojenie się ran i owrzodzeń powstałych jako następstwo postępującego procesu martwiczego. Zaniedbanie problemu może skutkować koniecznością amputacji zakażonych kończyn.

Konsultacje podologiczne zalecane są również sportowcom, osobom aktywnym fizycznie, a także kobietom na co dzień chodzącym w butach na wysokim obcasie.

Nasi specjaliści

Agnieszka Jaworska

Podolog

Cennik

Lp Nazwa usługi Cena
1 KONSULTACJA PODOLOGICZNA 60 zł
2 USUNIĘCIE MODZELA 80 zł
3 USUNIĘCIE ODCISKU 80 zł
4 USUNIĘCIE BRODAWKI WIRUSOWEJ (KURZAJKA) 80 zł
5 ODCIĄŻENIE 40 zł
6 ZAŁOŻENIE KLAMRY ORTONYKSYJNEJ 170 zł
7 PRZESUNIĘCIE KLAMRY 70 zł
8 OPRACOWANIE PAZNOKCI (OBCIĘCIE I OSZLIFOWANIE) 70 zł
9 OPRACOWANIE WROŚNIĘTEGO PAZNOKCIA/ZMIENIONEGO CHOROBOWO 80 zł
10 TAMPONADA 35 zł
11 PEDICURE PODOLOGICZNY 180 zł
12 USUNIĘCIE ZROGOWACEŃ NA STOPACH 100 zł